Архівний відділ Добропільської міської ради

За всі часи історія пізнавалася з документів. І сьогодні архівний документ – це зв’язок між минулим і теперішнім, незамінний свідок зміни поколінь, історії населених пунктів, підприємств, етапів ставлення держави.

В теперішній час інтерес до архівів постійний і активний. Вони затребувані не тільки в столиці, але і в кожному місті і районі. В архівах люди знаходять відповіді на різноманітні питання: підтвердження родинних зв’язків, майнових прав, одержання довідок соціально-правового характеру тощо.

Станом на 01.01.2017 на зберіганні у відділі заходяться 19 фондів на 6988 одиниць зберігання документів Національного архівного фонду та 97 фондів на 5148 одиниць зберігання ліквідованих підприємств, установ та організацій.

У фондах місцевих рад та виконавчих органів Добропільської міської ради відклалися документи, які висвітлюють діяльність органів влади, соціально-економічний розвиток міста, діяльність органів місцевого самоврядування та самоорганізації населення, виборча документація. Документи постійних комісій розповідають про щоденну роботу депутатського корпусу. Виборча документація допомагає проаналізувати рівень політичної боротьби за депутатські мандати усіх рівнів. Документи служби у справах дітей містять відомості про стан роботи з безпритульними, координацію робіт з цією категорією.

В фонді міського відділу статистики зберігаються статистичні звіти з усіх напрямків діяльності міста: житлово-комунального господарства, правопорушень, реалізації платних послуг населенню, з обліку скота і птиці по місту і району тощо. В документах за 1984 рік є подворні списки і перепис плодово-ягідних насаджень та чагарників по місту, а в 1989 році був складений організаційний план проведення Всесоюзного перепису населення.

У фонді відділу освіти зберігаються документи, які розповідають про рівень освіти, зміни в мережі навчальних закладів, створення учбових закладів нової формації, розвиток навчально-виховного процесу. Так, в документах конференцій вчителів міста відображаються проблеми, які постають перед педагогічними працівниками, та шляхи їх вирішення. Документи методичних розробок вчителів різних профілів дають змогу вивчати досвід роботи кожного вчителя.

Документи Добропільської центральної районної лікарні містять відомості про роботу лікувально-профілактичних установ міста і сіл, про мережу медичних установ району, також присутні протоколи медичної ради, оперативних нарад, звіти з кадрів та травматизму.      

У фонді Добропільського представництва фонду держмайна України знаходяться документи, які відображають процес та об’єкти приватизації в місті.

На базі архівного відділу періодично проводяться обласні практичні семінари, виїзні засідання ЕПК державного архіву Донецької області, а також семінари-навчання з особами, відповідальними за архівну роботу в установах та організаціях – джерелах комплектування відділу.

Постійно надається  методична та практична допомога в упорядкуванні документів установам, організаціям, підприємствам.

Працівники відділу готують тематичні виставки до визначних дат, беруть участь у заходах до урочистих подій, акціях, конкурсах тощо.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.