До уваги страхувальників! Типові помилки та рекомендації до заповнення роботодавцями звітності по єдиному соціальному внеску про застрахованих осіб

Оскільки дані до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язковго державного соціального страхування (далі – реєстр застрахованих осіб), зміни та уточнення вносяться на підставі звітності страхувальників, то при формуванні поточної звітності з єдиного внеску необхідно дотримуватись вимог Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015№ 435 (зі змінами) (далі - Порядок).

Якщо звіт сформовано без дотримання вимог цього Порядку, то він вважається помилковим або таким, що не подавався. Наслідком такого звіту є невнесення відомостей в розрізі працівників до реєстру застрахованих осіб, що, в свою чергу,  призводить до втрати страхового стажу застрахованими особами.

Основні помилки, які допускають страхувальники:

 1. 1. Недостовірність зазначення прізвища, ім’я, по батькові, ідентифікаційного номера працівника, що утворює ситуацію, коли застраховану особу просто неможливо ідентифікувати.
 2. 2. Некоректність відображення сум перехідних лікарняних та відпускних, не- відокремлення виплати наступних або попередніх періодів. Наприклад, у березні нараховані суми лікарняних за лютий - березень. У такій ситуації в місячній звітності необхідно виділити суму лікарняних за кожен місяць (окремо за лютий, окремо за березень).
 3. 3. У разі неподання звітів по єдиному соціальному внеску за попередній звітний період у поточному звітному місяці не допускається відображення зарплати застрахованим особам за попередній звітний період. У цьому випадку страхувальнику необхідно подати окремий звіт за кожен місяць.
 4. 4. Відображення від'ємних значень по зарплаті є неприпустимим взагалі, є окремі випадки перерахунків лікарняних та відпускних, де дозволяється відображати суми доходу зі знаком мінус.
 5. 5. Невірне відображення:

- підстави звільнення (статтю Закону);

- реквізиту щодо наявності неповного робочого часу, який заповнюється в умовах роботи скороченого робочого  дня або  тижня;

- ознаки нового робочого місця, яка заповнюється у разі працевлаштування на нове робоче місце, яке створено у зв’язку із створенням нового підприємства або збільшення штатної чисельності працівників;

- ознаки щодо наявності трудової книжки, яка не заповнюється тільки у разі працевлаштування за сумісництвом або на умовах цивільно-правового договору.

Варто зазначити, що застрахована особа не має права самостійно виправляти відомості щодо стажу, заробітної плати, пільгового стажу або періоду трудових відносин. Такі відомості вимагають підтвердження первинними документами, тому  виправляються тільки роботодавцем.

Але громадяни мають бути небайдужими і не відкладати ознайомлення з даними реєстру застрахованих осіб на майбутнє. Просто слід пам’ятати, що помилку легше виправити одразу. У цьому випадку коригування некоректних даних роботодавцем більш реально, адже страхувальник може ліквідуватися у будь-який час або просто припинити діяльність.

Крім того, дуже часто при працевлаштуванні особи йде мова про неоформлення трудових відносин або недекларування чи неповне декларування заробітної плати.

Усі питання щодо своєчасного виправлення помилкових відомостей можливо вирішити тільки з діючим роботодавцем.   

Отже, при виявленні неточності або відсутності інформації про себе - чи то стаж, у т.ч. пільговий, або заробітна плата - особа має вимагати у роботодавця виправлення помилки або невідповідності даних відразу після факту її встановлення!

  

Начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Добропільського об’єднаного управління ПФУ О.С. Волошина

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

 • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
 • Поштовий індекс: 85004
 • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
 • Тел. (06277) 2-78-60
 • Факс (06277) 2-78-71
 • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
 • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.