Інтерв’ю начальника Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області

Інтерв’ю начальника Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області Павла Рисованного з актуальних питань анулювання реєстрації платником єдиного податку фізичних осіб-підприємців.

 

Питання:

- В яких випадках контролюючий орган приймає рішення про анулювання реєстрації платником єдиного податку?

Відповідь:

Анулювання реєстрації платником єдиного податку за рішенням контролюючого органу відповідно до п.299.10 ст.299 Податкового кодексу України (далі –ПКУ) здійснюється якщо:

1) підприємець надав заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;

2) підприємець здійснив державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності - в день отримання від державного реєстратора повідомлення про проведення такого припинення;

3) підприємець порушив вимоги перебування на спрощеній системі оподаткування, визначених ПКУ (перевищення обсягу доходу, кількості найманих працівників, податковий борг тощо). В такому випадку платник податків має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Питання:

- Чи має право підприємець – платник єдиного податку відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування?

Відповідь:

Згідно п.298.2 ст.298 ПКУ, платники єдиного податку першої - третьої груп можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування, надавши до контролюючого органу заяву за встановленою формою у строк не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року). В такому випадку сплата інших податків і зборів відбудеться з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому подано заяву щодо відмови.

Платники єдиного податку зобов'язані самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у таких випадках та в строки:

1) якщо протягом календарного року перевищили встановлений обсяг доходу для платників єдиного податку (для першої групи – 300 тис., для другої –          1,5 млн., для третьої – 5 млн.) - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;

2) якщо застосовували інший спосіб розрахунків, ніж розрахунки у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;

3) якщо здійснювали види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування або не зазначені у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;

4) якщо перевищили чисельність найманих осіб (для першої групи – 0 осіб, для другої – 10 осіб, для третьої – без обмежень) - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення;

5) у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.