Щодо заходів впливу та стягнення у разі несплати/несвоєчасної сплати єдиного внеску

Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє про особливості застосування норм Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесені зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до п.4, 5, 5-1 ч.1 ст.4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), в тому числі:

п.4. фізичні особи - підприємці, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування;

п.5. особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

п.5-1. члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах…

Відповідно до п.1 ч.2 ст.7 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» базою нарахування єдиного внеску є, в тому числі:

для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5 1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Відповідно до абз.3 п.8 ст.9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5 1 частини першої статті 4 цього закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Шановні платники податків! Покровсько – Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу на необхідність постійного моніторингу стану розрахунків за вказаними платежами, зокрема засобами Електронного кабінету, з метою уникнення непорозумінь в частині вжиття заходів щодо примусового відпрацювання заборгованості з єдиного внеску.

logo

DOBROPOLSKAYA CITY COUNCIL

OFFICIAL WEBSITE

CONTACTS

  • Dobropole,Pershotravneva St., 83
  • ZIP CODE: 85004
  • E-mail: dgikdobropol@ukrpost.ua
  • Phone. (06277)2-78-60
  • Fax (06277)2-78-71
  • Mn-Tu. 08.00-17.00, Fr. 08.00-16.00
  • Break: 12.00-13.00

SOCIAL NETWORKS


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Dobropolskaya City Council. All rights reserved. All rights to articles, illustrations and other materials are Dobropolskaya City Council and protected by the law of Ukraine "On Copyright and Related Rights". With reference to the site.