Покровсько – Добропільське управління: на «гарячій» лінії - актуальні запитання щодо ліцензування на ринку пального

Спілкування з платниками за допомогою сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» займає одне з провідних місць серед оперативних методів отримання консультацій.

З 1 липня п.р. відбудуться деякі суттєві зміни в податковому законодавстві.

Зокрема, передбачається удосконалення контролю за обігом пального та етилового спирту, запроваджується окремий облік за переміщенням такого спирту в Системі електроноого адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Вводиться ліцензування діяльності з виробництва та обігу пального; удосконалюється система електронного адміністрування його реалізації. Впроваджується також облік місць фактичного знаходження пального в стаціонарних акцизних складах або пересувних  акцизних складах такого суб’єкта господарювання тощо.

Напередодні нововведень 27.06.2019 на найчастіші їз запитань, що виникають у платників щодо ліцензування на ринку пального надала відповіді завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області   Юлія Нетунаєва            

Наводимо найактуальніші з них:

Питання 1: Який перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального?

Відповідь: Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

 • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою;
 • акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію;
 • дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
 • документи, що підтверджують внесення річної плати за ліцензію.

Питання 2: Яка вартість ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального?

Відповідь: Річна вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним складає 2000 грн на кожну АЗС. Річна вартість ліцензії на право зберігання пального складає 780 грн на кожне місце зберігання пального.

Питання 3: Що таке місце зберігання пального та місце роздрібної торгівлі пальним?

Відповідь: Місце зберігання пального – це місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.  

Питання 4: Чи може суб’єкт господарювання отримати одну ліцензію на декілька місць зберігання пального?

Відповідь: Для зберігання пального суб’єкту господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію на кожне місце зберігання пального.

Питання 5: За якою адресою подаються заяви про отримання ліцензій?

Відповідь: В залежності від того, яка ліцензія потрібна, заяви направляються:

 • для виробництва пального – на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8);
 • для оптової торгівлі - на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8);
 • для роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального – на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем торгівлі та за місцем розташування місць зберігання.
logo

DOBROPOLSKAYA CITY COUNCIL

OFFICIAL WEBSITE

CONTACTS

 • Dobropole,Pershotravneva St., 83
 • ZIP CODE: 85004
 • E-mail: dgikdobropol@ukrpost.ua
 • Phone. (06277)2-78-60
 • Fax (06277)2-78-71
 • Mn-Tu. 08.00-17.00, Fr. 08.00-16.00
 • Break: 12.00-13.00

SOCIAL NETWORKS


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Dobropolskaya City Council. All rights reserved. All rights to articles, illustrations and other materials are Dobropolskaya City Council and protected by the law of Ukraine "On Copyright and Related Rights". With reference to the site.