Використання новітніх інформаційних технологій у виборчому процесі

Сучасний світ вже неможливо уявити без інформаційних технологій, які пронизують усі сфери суспільного життя.

Найновіші досягнення у сфері комп’ютерних технологій і телекомунікацій, масова комп’ютеризація та розвиток ефективних інформаційних технологій вплинули і на механізм організації підготовки та проведення виборів і референдумів, світові тенденції здійснення яких демонструють поступову технологізацію виборчого процесу.

Міжнародний досвід впровадження новітніх технологій у виборчий процес на сьогодні є досить різноманітним та охоплює як процес обліку виборців та кандидатів, так і здійснення голосування з використанням електронних засобів, автоматизованого підрахунку голосів із застосуванням електронних пристроїв та спеціального програмного забезпечення.

Принципи та стандарти застосування новітніх технологій під час виборчого процесу сформульовано в багатьох документах Ради Європи, ОБСЄ та інших міжнародних організацій. Як передбачено Кодексом належної практики у виборчих справах Венеціанської комісії, неодмінною умовою застосування інформаційних технологій у виборах є забезпечення достовірності результатів виборів, довіри до результатів  з боку виборців, а також захищеність даних від несанкціонованих втручань.

На Міжнародній конференції «Використання новітніх інформаційних технологій у виборчому процесі: виклики, ризики, перспективи», яку Центральна виборча комісія провела спільно з Офісом Ради Європи в Україні, Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні (IFES) та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, відбувся  обмін досвідом з виборчими органами іноземних держав, міжнародними організаціями щодо організації виборчого процесу із застосуванням новітніх інформаційних технологій, підготовки пропозицій стосовно можливостей його використання під час організації підготовки і проведення виборів в України та вдосконалення законодавства із зазначених питань.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.