3 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИКОЇ ПРИРОДИ

3 березня 1973 року у м. Вашингтон було прийнято Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою знищення (CITES).

CITES є однією з найбільших угод з охорони дикої природи. Участь у ній добровільна, однак дотримання її положень для всіх членів є обов’язковим. На даний час до Конвенції долучилось майже 180 держав, в тому числі, і Україна (14 травня 1999 року). Мета конвенції полягає в наданні гарантій, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню. CITES вимагає, щоб весь імпорт, експорт, реекспорт та інтродукція тварин та рослин проводилися на підставі дозволів та сертифікатів. Зараз приблизно 6000 видів тварин і 30 000 видів рослин перебувають під охороною CITES проти надмірної їх експлуатації в результаті міжнародної торгівлі.

Проблема збереження дикої природи є дуже актуальною і для Донецької області – промислового регіону, який займає унікальну позицію на межі двох природних зон – Лісостепу і Степу. Це обумовлює її високе флористичне та фауністичне багатство. За даними науковців, сучасний склад флори Донецької області – це близько 2 тисяч видів судинних рослин, серед яких майже 150 видів занесені до Червоної книги України, 31 вид – до Світового червоного списку, 288 — охороняються на регіональному рівні. Видовий склад фауни Донецької області нараховує понад 25 тисяч видів тварин різноманітних систематичних груп, з яких більше 24 тисяч видів представлені безхребетними тваринами. Майже 150 видів тварин, які перебувають на території області, занесені до Червоної книги України. Понад 190 видів є рідкісними, зникаючими, ендемічними, реліктовими і мають особливу наукову, природоохоронну та іншу цінність. 25 видів фауни області занесені до додатків Конвенції СITES.

Відзначення цього дня сприятиме приверненню уваги міжнародної спільноти до надзвичайної цінності дикої природи та її екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини. Цей день покликаний нагадати нам про нагальну потребу посилити боротьбу зі злочинами проти дикої природи, які мають широкомасштабні економічні, екологічні та соціальні наслідки.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.