Школа в Добропіллі утеплюється за канадською технологією

Будівля навчально-виховного комплексу №1 в Добропіллі - перший соціальний об'єкт в Україні, який утеплюють за сучасною канадською технологією.

Це дозволить скоротити витрати вугілля для шкільної котельні на 35-60 %%, зменшити викиди в атмосферу і тим самим поліпшити екологічну ситуацію в місті вугільників. А головне - зробить школу затишніше і комфортніше для учнів і вчителів.

В рамках проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» в м. Добропілля реалізується спільний українсько-канадський проект з утеплення даху навчально-виховного комплексу №1. Проект став можливим завдяки партнерству Добропільської міської ради, компанії ДТЕК, Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку», компанії «Хранителі тепла».

Для утеплення горищного приміщення Добропільської гімназії використовується пінополіуретан, який у вигляді рідкої екопіни наносять методом напилення за допомогою американського обладнання високого тиску. Застигаючи, матеріал лягає суцільним покриттям, надійно заповнюючи осередку спеціального каркаса.

uvk gl

За словами головного інженера компанії-інвестора «Хранителі тепла» Костянтина Бондарєва використовується комплексний підхід до утеплення будівлі:

- Щоб знизити втрати тепла, ми застосували низку інженерних рішень, а також сучасні технології, які дозволяють заощадити енергоресурси. Утеплювач, яким заповнили попередньо підготовлені осередки на горищі школи - це екологічно чистий пінополіуретан, який дозволяє крім теплового опору ще скоротити втрати тепла методом фільтрації.

Школі, в якій йдуть роботи, більше 70 років. Незважаючи на те, що будівля опалює власна вугільна котельня, через втрати тепла приміщення погано прогрівається. Учні та педагоги сподіваються, що завдяки проведеним роботам в класах стане затишніше.

- Вже зараз ми відчуваємо, що в школі буде тепліше і комфортніше. Хоча роботи ще не завершені, температура в приміщеннях стає вище, - розповіла Валентина Дементьєва, директор НВК №1.

Вікторія Гриб, керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК, зазначає, що грандіозний мега-проект по модернізації всього теплового господарства Великого Добропілля в регіоні реалізується з ініціативи мера Андрія Анатолійовича Аксьонова за підтримки великого бізнесу і міжнародних інвесторів:

- Від того, що діти будуть навчатися в комфортних умовах, виграє не тільки місцева влада, а і бізнес, який є містоутворюючим на даній території. Тому що наші співробітники будуть спокійні: їх дітям в школі буде комфортно.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.