Добропільська ОДПІ: цікаво про податки та декларування доходів громадян

Саме так пройшла чергова зустріч в.о. начальника Добропільської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області Івана Якуніна з учнями ЗОШ №7 м. Добропілля.

Податківці постійно намагаються вдосконалити та урізноманітнити методи роботи з майбутніми платниками податків, зробити інформаційні матеріали доступнішими для сприйняття та цікавими.

Цього разу головною темою зустрічі стала розповідь про податки та кампанію декларування. Іван Володимирович пояснив учням, з яких елементів складається податок на доходи фізичних осіб, які категорії громадян та у яких випадках  нараховують та сплачують ПДФО.

Значну увагу було приділено питанню декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Під час лекції він роз’яснив, хто з громадян зобов’язаний задекларувати доходи і сплатити податкові зобов'язання, хто має право скористатися правом на податкову знижку ( в т.ч і у разі сплати платником податку коштів за здобуття освіти у вищих та середніх професійних закладах). При цьому перша категорія громадян зобов’язана подати декларацію до 1 травня 2018 року (включно), а громадяни, які претендують на податкову знижку – до кінця 2018 року.  

Звернув увагу школярів на переваги користування електронними сервісами ДФС України, у тому числі електронного кабінету платника податків. Роз’яснив, що електронний кабінет реалізовано у вигляді захищеного Інтернет-порталу для платників податків, робота в якому здійснюється у режимі реального часу та не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення. Електронний кабінет працює цілодобово, крім часу, необхідного для проведення технічного обслуговування, та забезпечує можливості: отримання актуальної інформації щодо облікових даних, даних особових карток, даних реєстрів, подання звітності в електронному вигляді, отримання документів та довідок з електронним підписом посадової особи та печаткою контролюючого органу тощо.

Найбільший інтерес в учнівської молоді викликав порядок подання декларації про майновий стан і доходи у випадку реалізації права на податкову знижку. Тож наступну зустріч керівник запровив провести в Добропільській ОДПІ, це буде практичне заняття на зазначену тему.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.