Амброзія полинолиста – небезпечний для людини і довкілля бур’ян

Серед найважливіших завдань, що постійно постають перед суспільством в літній період, є боротьба з карантинними рослинами.

Одним з видів шкідливих рослин є амброзія полинолиста – небезпечний для людини і довкілля бур’ян, який засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків. Негативний вплив на довкілля значно поширюється при її проникненні на необроблені землі з порушеним трав’янистим покривом.

Рослини амброзії виробляють велику кількість пилку та насіння. Квітковий пилок є дуже небезпечним та шкідливим для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого риніту, кон’юнктивіту, бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.    

Для забезпечення ефективного контролювання чисельності амброзії полинолистої приоритетне значення має комплексне застосування методів боротьби з амброзією полинолистою, а саме: механічних, агротехнічних, хімічних та біологічних.

Тому одним з основних завдань відділу комунального господарства виконавчого комітету Добропільської міської ради на даний час є виявлення та локалізація карантинних бур’янів, а також визначення основних напрямків для локалізації амброзії полинолистої на території міста.

Згідно розпорядження Добропільського міського голови «Про посилення боротьби з карантинними рослинами» рекомендовано керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності, головам квартальних комітетів та ОСББ організувати роботи по знищенню карантинних бур’янів на підвідомчих та прибудинкових територіях.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.