Праця неповнолітніх. Ти маєш знати свої права!

Неповнолітній - вже не дитина, але ще й не дорослий. У зв'язку з цим велике значення для виховання неповнолітніх мають правові норми, що регулюють різного роду суспільні відносини з їх участю.

Згідно з вимогами Кодексу Законів про працю України, неповнолітні працівники в трудових правовідносинах прирівнюються в правах до повнолітніх, а у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток і інших умов праці користуються пільгами.

Розглянемо детальніше права неповнолітніх у трудових відносинах:

 1. Вік, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх:

- за загальним правилом - 16 років.

- як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює - 15 років.

- для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час - 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

2. Тривалість робочого часу неповнолітніх: 

 Категорія неповнолітніх

 для  працівників  віком  від  16 до 18 років

 для осіб віком від 15 до 16 років

 учнів віком від 14  до 15 років, які працюють в період канікул

  Тривалість робочого часу

36 годин на тиждень

24 години на тиждень

24 години на тиждень

Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної  тривалості  робочого часу для  осіб  відповідного  віку.

 

3. Заробітна плата:

Працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи заробітна плата виплачується в такому ж розмірі, як працівникам   відповідних категорій  при  повній тривалості щоденної роботи.

 4. Відпустка:

- особи віком до 18 років мають право на щорічну основну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час.

- щорічна основна відпустка неповнолітнім може надаватись також у перший рік роботи за їх заявою до настання шестимісячного строку безперервної роботи. 

 5. Звільнення:

Звільнення працівників молодше вісімнадцяти років з ініціативи роботодавця допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою міської служби у справах дітей.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.