Застереження тим, хто вміє плавати

Для безпечного плавання достатньо дотримуватись найпростіших правил безпечної поведінки:

- не пірнати в незнайомих місцях;
- не запливати за буйки;
- не випливати на судові водні шляхи (фарватер) і не наближатися до суден;
- не влаштовувати ігор у воді, пов’язаних із захопленнями;
- не плавати на надувних матрацах або камерах при вітрі з берега;
- не купатися в нетверезому вигляді.

Багато людей, які прийшли на пляж, заходячі в воду одразу пірнають, нехтуючи першим правилом. Якщо все закінчилось добре, людина більш-менш вже знає це місце. Полежавши на сонечку, вдруге йде в воду, пірнає вже в знайомому місці і невинирює. Чому? Ситуація змінилась і небезпека теж. Температура поверхні тіла людини значно підвищилась, а води – ні. При різкому занурюванні в воду відбувається різьке охолодження тіла, що призводить до швидкого звужування судин і, як наслідок, до судоми м’язів, інфаркту або інсульту.

Втім, є й інша причина загибелі у воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Причому відомо, що і від того, і від іншого часто рятують знання.

Наприклад, у плавця починає зводити ногу. Знаючи, що це звичайна ситуація, ви повинні на секунду зануритися з головою у воду і, розпрямивши ногу, сильно рукою потягнути на себе ступню за великий палець. Якщо не знати цього прийому, легко злякатися і, втрачаючи сили і збиваючи дихання, намагатися плисти до берега, а там вже як пощастить.

До речі, одночасно з умінням плавати абсолютно необхідно навчитися і відпочивати у воді.

Кращий спосіб відпочинку – лежачи на спині. Спокійно розправивши руки і ноги, лягти головою на воду і розслабитися, лише злегка допомагаючи собі утриматися в горизонтальному положенні. Набрати в легені повітря, затримати, повільно видихнути.

Якщо ви змерзли, треба робити нерухому (статичну) гімнастику, по черзі напружуючи руки і ноги.

Відпочивши треба знову плисти до берега. І знову відпочивати. Але ні в якому разі не витрачати енергію на страх. Заспокойте себе в крайньому випадку тією думкою, що боятися вже пізно – треба тільки діяти. Зрештою, хто вміє пропливти десять метрів, пропливе і сто, якщо буде відпочивати.

Під час навіть неглибокого занурення (наприклад, з маскою) плавець нерідко втрачає правильне відчуття «верх-низ», причому часто про це навіть не здогадується, повітря закінчується, часу обмаль, треба терміново спливати на поверхню. Існує найпростіший прийом орієнтації під водою. Щоб швидко і точно  визначити напрямок вгору, треба випустити декілька бульбашок повітря, а вже вони покажуть дорогу.

Зрозуміло, всі ці поради потрібні, якщо ви взагалі вмієте плавати. Навчити плавати свою дитину – обов’язок такий же, як навчити переходити вулицю. Впевнено триматися на воді можна навчити за 5-7 днів і це вже перший крок до безпеки: діти тонуть не тільки в ставках і річках, але і в бочках з водою, і в домашніх ваннах.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.