До уваги власників об’єктів нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки!!!!!

Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу власників об’єктів нерухомого майна на те, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є однією із складових податку на майно та належить до місцевих податків, визначених статтею 10 Податкового кодексу України.

Платниками податку є суб’єкти господарювання, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової
нерухомості, а об’єктом оподаткування є об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі його частка, базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток.
Відповідно до статті 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Так, згідно статті 331 Цивільного кодексу України, якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту такої реєстрації.
Звертаємо Вашу увагу на те, що якщо Ви є власником нерухомого майна та маєте належним чином оформлені документи, які підтверджують право власності на вказане нерухоме майно, однак це право не зареєстроване у відповідних органах, Вам необхідно звернутися до відділу реєстрації Добропільської міської ради для проведення процедури державної реєстрації права власності, це також стосується документів, які були оформлені до 01 січня 2013 року та не зареєстровані у державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Також, доводимо до відома, що відповідно до статі 335 Цивільного кодексу України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.
Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення в друкованих ЗМІ. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду в комунальну власність.
Шановні власники об’єктів нерухомого майна! Не порушуйте законодавство України, сплатіть податки, прийміть участь у наповненні місцевого бюджету – це запорука соціальних гарантій та розвитку громади!
Звертаємо Вашу увагу :
- для уникнення процедури визнання майна безхазяйним, Вам необхідно звернутися з оригіналами документів до відділу реєстрації Добропільської міської ради для проведення державної реєстрації свого права на нерухоме майно;
- для проведення звірки щодо об'єктів оподаткування нерухомого майна пропонуємо звернутися до ЦОП Добропільської ОДПІ, кабінет 104, за адресою: м. Добропілля, пр. Європейський 4.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.