Електронна касова книга – чому б ні?

Фахівці Покровської ДПІ Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляють, що установи/підприємства мають право вести касову книгу в електронній формі за допомогою комп'ютерних засобів, але за умови забезпечення належного зберігання касових документів.

Відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою НБУ від 29 грудня 2017 року № 148 (зі змінами та доповненнями), програмне забезпечення повинно передавати візуальне відображення й надавати можливість роздрукувати кожну з двох частин аркуша касової книги ("Вкладний аркуш касової книги" та "Звіт касира"), які за формою і змістом мають відтворювати форму та зміст касової книги в паперовому вигляді.

Під час складання електронного документа касової книги роздруковують кожну з двох частин аркуша касової книги: "Вкладний аркуш касової книги" та "Звіт касира".

Водночас:

1) у разі роздрукування "Вкладного аркуша касової книги" у кінці місяця автоматично роздруковують загальну кількість аркушів касової книги за цей місяць, а в разі роздрукування в кінці року - їх загальну кількість за рік;

2) після роздрукування "Вкладного аркуша касової книги" і "Звіту касира" касир перевіряє правильність складання цих документів, підписує їх і передає "Звіт касира" разом з відповідними касовими документами до бухгалтерії під підпис у "Вкладному аркуші касової книги";

3) протягом року "Вкладний аркуш касової книги" касир зберігає окремо за кожний місяць. Після закінчення календарного року (або залежно від потреби) "Вкладний аркуш касової книги" формують в підшивки в хронологічному порядку. Загальну кількість аркушів за рік керівник і головний бухгалтер засвідчують підписом, а підшивки формують у книгу;

4) після закінчення календарного року касову книгу на електронних носіях передають для зберігання відповідно до законодавства України.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.