
Інструкція щодо пристосування підвальних приміщень житлових будинків під найпростіші укриття
Входи в укриття повинні бути обладнані дверима, що відчиняються у напрямку входу до укриття, мати відповідний надпис.
Нормативна площа підлоги на одну особу, що укривається, становить 0,5 кв.м.
При висоті приміщень від 2,15 до 2,9 м передбачається двоярусне розміщення нар, а при висоті 2,9 м і більше – триярусне.
Місця для сидіння у приміщеннях слід передбачати розмірами 0,45 х 0,45 м на одну людину, а місце для лежання – 0,55 х 1,8 м. Висота нар першого ярусу повинна бути 0,45 м, нар другого ярусу – 1,4 м, третього ярусу – 2,15 м від підлоги. Відстань від верхнього ярусу до перекриття або виступаючих конструкцій повинна бути не менше ніж 0,75 м.
Постачання укриттів повітрям здійснюється за допомогою природної вентиляції.
В укриттях передбачаються запасні джерела освітлення (переносні електричні ліхтарі, акумуляторні світильники, свічки, керосинові лампи).
Водопостачання та каналізація сховищ здійснюються на базі міських і об’єктових водопровідних та каналізаційних мереж. На випадок їх відключення або пошкодження створюються аварійні запаси води (з розрахунку 3 л на одну особу в добу) і аварійні резервуари для збору стоків, переносні рукомийники з розрахунку 10 л води на одну особу в добу.
Кількість санвузлів 1. Норма з розрахунку: 1 унитаз на 75 жінок і 1 пісуар на 150 чоловік. На кожні 200 осіб – 1 умивальник. Запас технічної води з розрахунку 5 л на 1 особу в добу.
Аварійні резервуари (вигрибна яма) для сбору фекалій.
Засоби пожежогасіння: пісок.
Медичний пункт, норма 2 кв.м.
Запас питної води.
Аварійний інструмент (ломи, лопати, топори, кувалди, кірки, ножовки і т.і.).
Місце для сміття (пакети).
Запас продуктів харчування створюється з розрахунку не менше ніж на дві доби для кожної особи.