Історія Добропільщини на сторінках газети

Серед документів, які зберігаються в архівному відділі Добропільської міської ради, є своєрідні документи епохи – підшивки газети «Новий шлях».

Перший номер «Сталінського шляху» (так спочатку називалась газета) вийшов 23 лютого 1935 року після створення Добропільського району з центром у селі Добропілля. Двічі газета припиняла випускатися: під час Другої світової війни та в 60-ті роки, коли Добропільський район об’єднали з Красноармійським. Змінювалася і назва газети – вона називалася «Шлях до перемоги», «Шлях перемоги», а з 1991 року видається під нинішньою назвою.

Звичайно, за радянських часів в газеті було багато пропагандистських матеріалів, але допитливий і кмітливий дослідник зможе навіть серед агітаційних матеріалів знайти корисну інформацію по історії регіону. В повоєнні часи відроджувалися села і підприємства, в 50-80-і роки активно йшло будівництво міст і селищ, житла, підприємств, а все це і є наша з вами історія.

Минулого року журналісти «Нового шляху» публікували на сторінках газети огляди подій, які відбувалися у 1986 році, цього року перегортають сторінки тридцятирічної давнини. Люди старшого покоління, звичайно, ще пам’ятають ті події, а от сучасна молодь вже не знає, що таке талони на цукор, черги за продуктами харчування та пральним порошком. У 1989 році радянські війська вивели з Афганістану, всією країною прокотилися шахтарські страйки.

Тож, якщо вас цікавлять події тих років, слідкуйте за публікаціями газети «Новий шлях», а якщо вам потрібно продивитися підшивки газети більш детально – двері архівного відділу завжди відкриті.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.