Вибір управителя багатоквартирного будинку на сьогодні є актуальним

Нині в Україні триває масштабна реформа, яка дає кожному українцю, що мешкає в багатоквартирному будинку, шанс на більш комфортне життя. Тепер мешканці багатоповерхівок (співвласники багатоквартирних будинків) отримали нові можливості. Вони можуть обрати форму управління своїм будинком, а також надавача послуги з управління ним.

З прийняттям змін до ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» по-перше, співвласники багатоквартирних будинків отримали ефективний механізм для прийняття спільних рішень та можливість обирати форму управління своїм будинком, а саме:

- самостійно (шляхом прийняття рішень на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку);

- створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку);

- передати всі або частину функцій з управління будинком управителю.

Закон чітко визначив, хто, як та за яким правом надає таку послугу співвласникам (ст. 1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»). Це означає, що приватні та комунальні компанії отримали змогу змагатися між собою за можливість надання послуг з управління.

Організовані мешканці, які не хочуть управляти будинком самостійно або створювати ОСББ, тепер можуть обрати управителем не тільки свій старий ЖЕК, а практично будь-яку компанію або фізичну особу – підприємця, тобто професійного помічника – управителя. Законом також передбачено право органів місцевого самоврядування призначати управителя для будинків, які не можуть визначитися самі, але вибір такого управителя відбувається виключно на конкурсних засадах, а змінити його можна в будь-який момент. Відносини між співвласниками та управителем (у тому числі в разі призначення його за конкурсом) ґрунтуються на договорі. Вартість послуги з управління багатоквартирним будинком тепер не встановлюється місцевою владою, а визначається за домовленістю сторін (або за результатом конкурсу), і змінити її в односторонньому порядку неможливо.

Однак мусимо констатувати й той факт, що процес переходу України на нові відносини у сфері управління багатоквартирними будинками все ще перебуває на початковій стадії.

За матеріалами Практичного посібника «Як обрати управителя багатоквартирного будинку»

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.