Основні переваги створення ОСББ у багатоквартирному будинку

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку — це юридична особа, яка створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквар­тирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

ОСББ може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). ОСББ створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов’яз­ків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Для створення ОСББ співвласникам потрібно провести установчі збори. Для прийняття рішень на зборах необхідно набрати понад 50% голосів, що роз­раховуються пропорційно до площі всіх квартир та нежитлових приміщень будинку.

Основні переваги створення ОСББ

 • ОСББ є оптимальним способом управління для різних за кількістю квартир та нежитлових приміщень будинків, тоді як управління зборами співвлас­ників можливе лише в невеликих будинках до 10-15 квартир.
 • ОСББ — це ефективний спосіб прийняття рішень щодо будинку. Рішення переважно приймаються більшістю голосів співвласників.
 • В ОСББ чітко визначена структура керівних органів та їх повноваження. Загальні збори ОСББ можуть приймати будь-які рішення, а правління ОСББ, яке є його виконавчим органом, контролюватиме виконання таких рішень. А для того, щоб співвласники не хвилювалися за долю своїх коштів на рахунках ОСББ, створюється ревізійна комісія (ревізор), метою існу­вання якої є контроль за фінансово-господарською діяльністю правління.
 • ОСББ має статус юридичної особи, що дозволяє відкривати банківські рахунки, укладати договори, наймати персонал та повноцінно розпоря­джатися коштами для забезпечення потреб співвласників.
 • ОСББ має статус неприбуткової організації. Це значить, що незалежно від того, звідки надійшли кошти на рахунок ОСББ, якщо ці кошти вико­ристовуються виключно на статутну діяльність ОСББ, з них не сплачується податок на прибуток.
 • ОСББ може укладати будь-які угоди, замовляти різні послуги, необхідні для забезпечення утримання багатоквартирного будинку та реалізації рішень загальних зборів. Крім того, ОСББ може забезпечувати утримання будинку та його прибудинкової території навіть власними силами.
 • Фінансування виконання ОСББ своїх функцій співвласники здійснюють шляхом сплати внесків на утримання й ремонт спільного майна, розмір та склад яких затверджуються рішенням загальних зборів об’єднання; співвласники мають повний контроль над використанням таких коштів.
 • На практиці в будинку, де створено ОСББ, може бути реалізований один з кількох варіантів управління багатоквартирним будинком:

- управління будинком шляхом самозабезпечення. При цьому, якщо правління ОСББ не має часу або компетенції повністю здійснювати управління, ОСББ може найняти професійного менеджера, так званого керуючого справами (зазвичай це фізична особа — підприємець), який здійснюватиме окремі функції з управління будинком, отримуючи за це відповідну винагороду, або замовляти від імені ОСББ як юридичної особи у відповідних суб’єктів господарювання окремі послуги для забезпечення утримання будинку;

- ОСББ може разом з іншими будинками об'єднатися в асоціацію ОСББ, передати їй окремі функції та здешевити управління через оптимізацію оплати праці персоналу та можливості економії коштів на замовленні однотипних робіт;

- будинки, в яких створено ОСББ, також можуть залучити управителя для надання всіх послуг, що входять до складу послуги з управління багатоквартирним будинком, уклавши відповідний договір управління від імені усіх співвласників.

 • Створення ОСББ означає, що в будинку з’явився справжній господар. Це дуже швидко позначається як на зовнішньому вигляді будинку та прибудинкової території, так і на терміні його експлуатації.

Отже, враховуючи той факт, що в ОСББ у співвласників є можливість не тільки приймати рішення на загальних зборах, а й контролювати їх виконання за допомогою чинного правління, а також не хвилюватися за долю своїх коштів та правильність їх використання завдяки роботі ревізійної комісії, така фор­ма управління є більш ефективною порівняно з іншими. Єдиним «недоліком» ОСББ є те, що для його створення необхідна активна небайдужа позиція його співвласників і готовність інвестувати час та енергію в управління своїм багатоквартирним будинком. На жаль, цим критеріям відповідає далеко не кожний будинок.


За матеріалом Практичного посібника для власників квартир та нежитлових приміщень

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

 • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
 • Поштовий індекс: 85004
 • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
 • Тел. (06277) 2-78-60
 • Факс (06277) 2-78-71
 • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
 • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.