Кожен виборчий голос важливий

Під час чергових виборів Президента України деякі виборці, які не змогли у день голосування отримати виборчий бюлетень та проголосувати, пішли з виборчої дільниці ображеними. Найбільш прикрими були наступні ситуації:

 • Громадянин не має (загубив, не взяв з собою, не отримав новий тощо) при собі документа, що підтверджує його особу та громадянство, але вимагає видати йому бюлетень, оскільки усі члени ДВК його «добре знають» або виборець пред’являє документ не з числа передбачених статтею 2 Закону України «Про вибори Президента України».

ДВК відмовляє виборцю у видачі бюлетеня:  виборчий бюлетень видається виключно на підставі документа, що посвідчує особу і громадянство виборця. Вичерпний перелік таких документів затверджено статтею 2 Закону України «Про вибори Президента України». При цьому відповідний документ має бути дійсним.

 • Громадянин, який прибув на виборчу дільницю для голосування, не включений до списку виборців (через відсутність зареєстрованого місця проживання, знятий з реєстрації за рішенням суду, не встиг зареєструвати своє проживання, включений до виборчого списку в лікарні тощо), вимагає видати йому виборчий бюлетень та включити у список для голосування.

ДВК відмовляє виборцю у видачі бюлетеня: відповідно до частини 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» виборчий бюлетень видається лише виборцю, включеному до списку виборців.

 • Громадянин на виборчій дільниці стверджує, що він внесений до списку з неправильними даними (повна зміна прізвища, адреси проживання, тощо) і така неправильність у написанні прізвища, ім’я, по-батькові, даті народження, зареєстрованій адресі проживання не може бути усунута шляхом виправлення неточностей або технічної описки.

ДВК відмовляє виборцю у видачі бюлетеня: розбіжності хоча б в одній з відомостей та документі, що посвідчують особу та громадянство виборця, означає, що до списку включена інша особа. Видача членом дільниці невключеному до списків виборцю має ознаки злочину (частина 8 статті 158 Кримінального Кодексу України).

 • Виборець не подав заяву щодо забезпечення йому голосування за місцем перебування та у день голосування вимагає направити до нього членів комісії.

ДВК відмовляє виборцю у голосуванні за місцем перебування: відповідно до статті 77 Закону України «Про вибори Президента України» будь-який виборець, включений до списку виборців на відповідній дільниці та який за станом здоров’я тимчасово нездатний пересуватися самостійно, може подати до цієї дільниці заяву про забезпечення йому голосування за місцем перебування. До такої заяви  додається довідка медичної установи про стан здоров’я (пункт 2 частина 3 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України»). Остаточний термін подання заяви до виборчої комісії − не пізніше ніж за 2 дні до дня голосування. Така заява реєструється у спеціальному журналі, розглядається на засіданні комісії і є підставою для надання виборцю можливості голосувати за місцем перебування (частини 2, 3, 5, 6, 8 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України»). Якщо така заява до дільничної виборчої комісії своєчасно не надходила, підстав для надання можливості голосування поза межами приміщення для голосування комісія не вбачає.

 • Виборець проживає на тимчасово окупованій території Донецької/Луганської області, має довідку переселенця з адресою у відповідному населеному пункті, у день голосування не знайшов себе у виборчому списку.

ДВК відмовляє виборцю у видачі бюлетеня: для зміни дільниці для голосування, до якої відноситься виборець за своєю адресою, на іншу без «пере прописки» необхідно не пізніше як за 5 днів до дня голосування звернутися з відповідною заявою  до відділу ведення Державного реєстру виборців (стаття 35 Закону України «Про вибори Президента України»). За розглядом доданих до заяви документів виборця буде включено до списку для голосування на новій дільниці. При відсутності заяви підстави для внесення виборця до іншої дільниці відсутні.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Добропільської міської ради сприяє вільному волевиявленню виборців, реалізації ними їх конституційних виборчих прав, додержується вимог щодо порядку розгляду звернень, скарг, заяв виборців та строку їх розгляду, аналізує законність та обґрунтованість на виборчій дільниці рішень дільничних виборчих комісій щодо відмови у видачі виборчого бюлетеня. Та роз’яснює, що в зазначених ситуаціях члени дільничних виборчих комісій діяли відповідно до Закону України «Про вибори Президента України», який не допускає жодних можливостей відхилення від загального порядку видачі виборцю виборчого бюлетеня.

Шановні виборці, якщо Ви цінуєте свій час та свій виборчий голос, не відкладайте все на день голосування, врахуйте вищезазначені ситуації і подбайте про своє виборче право заздалегідь.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

 • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
 • Поштовий індекс: 85004
 • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
 • Тел. (06277) 2-78-60
 • Факс (06277) 2-78-71
 • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
 • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.