Роз’яснювальна інформація про порядок тимчасової зміни місця голосування виборців

Відповідно до частини третьої статті 7 закону України «Про Державний реєстр виборців» кожен виборець, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, має можливість тимчасово змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси.

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Якщо виборець проживає чи перебуває на території України і має намір голосувати на її території, заява подається до:
- органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи органу ведення за місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування.


Якщо виборець проживає чи перебуває за межами України і має намір голосувати на її території, заява подається до:
- органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування,
- органу ведення Державного реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України.


Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до:
- органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою заявника,
- органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець проживає чи перебуває за межами Україні і має намір голосувати в іншій іноземній державі:

- заява подається до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

Таку заяву необхідно подавати завчасно (враховуючи процедуру виготовлення уточнених списків виборців, але не пізніш як за п’ять днів до дня голосування (до 15 липня включно).
Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі «Державний реєстр виборців» (зміна персональних даних).


Увага! Включення виборця до списку виборців на закордонній виборчій дільниці в порядку уточнення списку передбачатиме зміну його виборчої адреси, а тому такому виборцю у разі повернення в Україну необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого проживання на території України щодо зміни виборчої адреси, яка визначається за зареєстрованим місцем проживання в Україні.

Які документи є достатніми для мотивування заяви про тимчасову зміну місця голосування?

Необхідність мотивувати своє бажання тимчасово змінити місце голосування та додавати до заяви документи, які підтверджують такі зміни, було скасовано змінами до Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, внесеними постановою Центральної виборчої комісії  від 29 травня 2019 року № 910.

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Чи може орган ведення державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці для голосування, до якої виборець відноситься на підставі відомостей про його виборчу адресу, на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін у виборця повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців.

Чи може орган ведення державного реєстру виборців тимчасово змінювати місця голосування виборцям на місцевих виборах?

Не може. Частиною сьомою статті 30 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» встановлено, що положення частини третьої статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» (щодо тимчасової зміни місця голосування) на місцевих виборах не застосовується.

Чи можливо включитися до списку виборців у день голосування?

Ні, неможливо. Законом України «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією громадян України до списку виборців на виборчій дільниці у день голосування.

Як я можу ознайомитись зі списком виборців на виборчій дільниці?

Для звичайної виборчої дільниці складаються попередній та уточнений списки виборців.
Попередній список виборців передається дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці не пізніш як за одинадцять днів до дня голосування (до 9 липня включно). Наступного дня після отримання попереднього списку виборців він надається для загального ознайомлення. Кожний громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної виборчої комісії та перевірити правильність внесення до нього відомостей.

Що робити, якщо я виявив неправильності у попередньому списку виборців на  виборчій дільниці?

У разі виявлення виборцем неправильностей у попередньому списку виборців на звичайній виборчій дільниці (у тому числі щодо невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб) він має право особисто подати дільничній виборчій комісії відповідну заяву, до якої додаються необхідні документи (копії документів).

Які документи необхідні для отримання виборчого бюлетеня на виборчій дільниці з позачергових виборів народних депутатів україни на території України?

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчій дільниці з позачергових виборів народних депутатів України, є виключно:
паспорт громадянина України або військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби), або тимчасове посвідчення громадянина України.

Як перевірити зміст своїх персональних даних у державному реєстрі виборців?

Перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна за допомогою он-лайн сервісу Особистий кабінет виборця або за особистим зверненням до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою реєстрації.

НЕОБХІДНО ЗНАТИ!!!

При включенні виборця, якому тимчасово змінено місце голосування, до списку виборців у графі «Примітки» навпроти його прізвища зазначаються номер посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, дата його видачі та найменування органу ведення Реєстру, який його видав.

У разі, якщо виборцю на період проведення позачергових виборів народних депутатів України тимчасово змінено місце голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого такий виборець відноситься, він отримує лише один бюлетень для голосування - у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Для зручності виборців з 1 липня 2019 року відділ ведення Державного реєстру виборців Добропільської міської ради працює і у вихідні дні — 6, 7, 13, 14 та 20 липня — з 8 -00 до 12-00; у день проведення голосування  — 21 липня 2019 року — з 8 -00 до 20-00 .

Чекаємо Вас у відділі ведення Державного реєстру виборців Добропільської міської ради за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83, каб. 222.

Телефони для довідок: 2-78-61, 2-78-74.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.