Будьте обережними: проводиться пероральна вакцинація проти сказу

З метою профілактики сказу та зменшення захворюваності серед диких тварин (вовки, лисиці та єнотоподібні собаки) протягом листопада  2019 року (з 05 листопада) на території Донецькій області та, в тому числі, в Добропільському районі буде проведено профілактичну пероральну вакцинацію в дикій фауні. Тобто буде застосовано вакцину, яка потрапляє в організм тварини при поїданні.

Вакциноутримуючі принади розкладатимуться на узбіччях лісових доріг, по лісосмугах та в інших місцях, де мешкають тварини. В зв’язку з цим звертаємось до мешканців міста та району, і особливо це стосується дітей та підлітків, – прохання не чіпати незнайомі предмети на узбіччі лісу, лісових галявинах та уздовж стежок. Принада має вигляд брикетів коричневого кольору розміром з сірникову коробку. Просимо всіх дорослих провести роз’яснювальні бесіди з дітьми!

За більш детальною інформацією можна звертатись до державної установи ветеринарної медицини за телефоном – 2-89-26.

Вакцину наземним методом розкладатимуть робочі групи у складі спеціалістів Добропільського районного управління ГУ ДПСС в Донецькій області, працівників державних ветеринарних установ району та працівників лісового та мисливського господарства.

Нагадуємо, що сказ – це одна із найнебезпечніших інфекційних хвороб, якою хворіють не тільки всі види тварин, а й люди. Завжди ураження вірусом сказу проходить при контакті з хворою твариною, при укусах та ослиненні хворою твариною. Хворі тварини гинуть, помирають також і люди, якщо їм своєчасно не надана антирабічна допомога.

Хворі на сказ тварини можуть бути пригніченими або неспокійними, відмовляються від їжі та води, а також бояться світла. У тварин прихований період перебігу захворювання триває 7-8 днів. Саме тому небезпечними можуть бути навіть здорові на вигляд тварини. В жодному разі не слід наближатись до тварин з підозрілою поведінкою.

 

Адміністрація Добропільського районного управління Держпродспоживслужби

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.