З початку 2020 року в Україні діє новий Виборчий кодекс

27 грудня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Виборчий кодекс. Цей кодекс набрав чинності з 1 січня 2020 року та почав діяти за винятком кількох підпунктів перехідних положень, один із яких набере чинності з 1 липня 2020 року. У кодексі поєднано 5 чинних законів: про вибори Президента України, про вибори народних депутатів, про місцеві вибори, про Центральну виборчу комісію і про Державний реєстр виборців.

Кодексом визначено, що вибори народних депутатів здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списи кандидатів  у депутати від партій.

Також передбачено, що загальнодержавні вибори можуть проводитися одночасно з місцевим референдумом, позачерговими, проміжними, першими, повторними, додатковими місцевими виборами. При цьому чергові та позачергові загальнодержавні вибори не можуть проводитися одночасно із всеукраїнським референдумом, іншими черговими чи позачерговими загальнодержавними виборами, черговими місцевими виборами.

Новим кодексом передбачена пропорційна система з відкритими списками, коли виборці можуть голосувати за партію та за конкретного кандидата. На початку виборчої кампанії партії розподіляють усіх своїх кандидатів на 27 регіональних списків. Територія України, відповідно, ділиться на 27 виборчих округів. До Ради потрапляють лише партії, що долають п’ятивідсотковий загальнонаціональний бар’єр. Гарантовано місця отримують перші 9 кандидатів з партійного списку.

На думку авторів законопроекту, прийняття цього Кодексу забезпечить цілісне уніфіковане законодавче регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, що сприятиме більш повній реалізації виборчих прав громадян, стабільності виборчого законодавства, дотриманню основних засад демократичних виборів, подальшому утвердженню демократичного режиму в Україні.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.