Добропільські школярі дають нове життя старим речам

Щоб зробити нашу планету чистішою, п’ятеро школярів з міста Білозерське започаткували майстерню, в якій зі старих речей шиють нові: сумки, мішечки, іграшки, рушники, фартушки.

Таким чином школярі популяризують ідею свідомого споживання. Щоб втілити свій проєкт вони виграли грант від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Японії в рамках програми UPSHIFT Україна.

“Усі ми зіштовхувалися з ситуацією, коли в шафі скупчилися непотрібні речі. Людям шкода їх викидати. Ми вирішили знайти таким речам корисне застосування: шити іграшки зі старих спідниць, торбинки з суконь. Тим паче, що це має попит серед людей, адже бути екосвідомим стає трендом. Екосумки, наприклад, дуже гарний еквівалент поліетиленовим пакетам, бо гарні, міцні та їх можна зробити модним аксесуаром”, - розповідає Таня, лідерка проєкту “Нове життя старим речам”.

Команда вже пошила велику партію різних речей та продала їх на шкільному ярмарку. Поки що зі свого маленького швейного бізнесу підлітки виручили 2 тисячі гривень. Гроші віддали на благодійність. Влад, учасник команди, каже, що зупинятися не збираються та планують збільшувати і кількість роботи, і прибутки: “Можливо зараз це здається краплею, але далі буде більше”.

І це не просто обіцянки. Коли школярі почали втілювати свій проєкт, шити вміли лише двоє. Але за кілька місяців вся команда навчилась цього ремесла та ще й приєднала до своєї майстерні чотирьох волонтерів.

Речі збирають за оголошеннями. Також встановили в своїй школі спеціальні баки, куди кожен може принести непотрібні речі. Після цього команда школярів обробляє їх та починає роботу в майстерні.

“Нас вразило, що багато людей хочуть купувати пошиті нами речі! А ще більше тішить, що наша ідея працює: ми організували такий собі кругообіг речей в природі”, - ділиться Таня своїми емоціями від результату проєкту.

rech

rech1

rech2

rech3

rech4

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.