П О В І Д О М Л Е Н Н Я про намір здійснити зміну тарифів на послуги, що надаються Комунальним підприємством «Добро» Добропільської міської ради

Повідомлення
про намір здійснити зміну тарифів на послуги, що надаються Комунальним підприємством «Добро» Добропільської міської ради, а саме: на послуги постачання теплової енергії в містах Добропілля,  Білицьке,  Білозерське, селищах міського типу Новодонецьке, Водянське та постачання гарячої води Білицькому будинку-інтернату для інвалідів та осіб похилого віку

На виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII зі змінами, Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 зі змінами, наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» від 05.06.2018  № 130,  Комунальне підприємство «Добро» Добропільської міської ради інформує споживачів про намір здійснити зміну тарифів на послуги, що надаються Комунальним підприємством «Добро» Добропільської міської ради, а саме: на послуги постачання теплової енергії в містах Добропілля,  Білицьке,  Білозерське, селищах міського типу Новодонецьке, Водянське та постачання гарячої води Білицькому будинку-інтернату для інвалідів та осіб похилого віку та доводить до відома споживачів наступну інформацію.

Причини зміни тарифів - з 1 травня 2019 року відбулося введення в дію в повному обсязі Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII зі змінами та Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 зі змінами від 03 квітня 2019 року, згідно з якими теплопостачальні організації зобов’язані щороку до 1 червня надавати уповноваженим органам розрахунки тарифів. Крім того, законодавчо встановлена нова класифікація житлово-комунальних послуг, згідно з якою підприємство надає послуги постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Загальний розмір планованих тарифів на послуги постачання теплової енергії на плановий 2019 рік склав з ПДВ:

 • для населення 1366,51 грн за 1 Гкал та 65,60 грн за 1 м2;
 • для бюджетних, релігійних установ та інших споживачів 1366,51 грн за 1 Гкал;

Загальний розмір планованого тарифу на постачання гарячої води Білицькому будинку-інтернату склав з ПДВ 79,90 грн/м3 з врахуванням вартості води.

Загальний розмір діючих тарифів складає з ПДВ:

 • для населення 1125,55 грн за 1 Гкал та 32,76 грн за 1 м2;
 • для бюджетних установ та інших споживачів 1089,95 грн за 1 Гкал;
 • для потреб інших споживачів 1089,95 грн за 1 Гкал.
 • постачання гарячої води Білицькому будинку інтернату для інвалідів та осіб похилого віку 62,30 грн за 1 м3.

Загальний рівень відшкодування витрат підприємства діючими тарифами за 2018 рік склав 82% для населення та 80% для бюджетних установ та інших споживачів. Планований тариф передбачає повне 100% відшкодування собівартості послуг.

Діючі тарифи встановлені рішенням Виконавчого комітету Добропільської міської ради №457 від 12.09.2018року «Про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення в містах Добропілля, Білицьке, Білозерське, селищах міського типу Новодонецьке, Водянське та постачання гарячої води Білицькому будинку-інтернату для інвалідів та осіб похилого віку».

Зміна тарифів здійснюється у формі (у спосіб) встановлення нових тарифів на послуги постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Причиною зміни тарифів є законодавчі зміни та невідповідність поточних тарифів фактичній собівартості послуг. Це відбулося внаслідок зміни вартості основних складових витрат: збільшення витрат на оплату праці в результаті врахування сторожів в загальну чисельність робітників підприємства, збільшення рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з середньозваженого рівня 1808,17 грн, що враховано в поточному тарифі до 1971,92 грн у планованому тарифі згідно з Законом про Держбюджет України, та коефіцієнта відношення мінімальної тарифної ставки робітника 1 розряду до прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1,4 до 1,6 відповідно до змін Галузевої Угоди. Таким чином збільшення фонду оплати праці в планованому періоді склало 37%.  В 2018 році збільшилась ціна на збагачене вугілля в результаті чого середньозважена вартість 1 тони на планований період складає 1519,70 грн порівняно до 967,93 грн, що враховано в поточному тарифі, тобто на 57%. Також змінились ціни на послуги сторонніх підприємств та матеріали.

Слід зауважити, що в результаті вжитих підприємством заходів з оптимізації витрат, в планований тариф враховано на 15% менше витрат на електроенергію, ніж враховано в поточному тарифі. Також виключені витрати на фізичну охорону зі складу інших витрат.

Таким чином, відсоток збільшення планованого тарифу для населення складає 21% за 1 Гкал та 100% за 1 м², для бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів 25%.

Відсоток збільшення планованого тарифу з ПДВ на постачання гарячої води Білицькому будинку-інтернату склав 28%.

Плановані тарифи не містять рівня рентабельності та прибуткової складової.

В зв’язку з вищенаведеним, на виконання законодавчих вимог Підприємство має необхідність здійснити зміну тарифів шляхом встановлення нових тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, розрахованих у відповідності з реальними витратами на їх виробництво. 

Формування тарифів на плановий 2019 рік виконано відповідно до вимог діючого законодавства, а саме:

- Постанови Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» зі змінами;

- Закону України  «Про державний бюджет України на 2019 рік»;

- «Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конференція роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України»  зі змінами та доповненнями.

Структура поточних та розрахункових на плановий 2019 рік тарифів на послуги постачання теплової енергії КП «Добро» Добропільської міської ради наведена в таблицях нижче.  

tarif

tarif1

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 14 днів з дня публікації даного повідомлення за адресою: вул. Першотравнева, буд. 83 м. Добропілля, Донецька обл., 85000.

Найменування та місцезнаходження виконавця комунальної послуги: КП «Добро» Добропільської міської ради, провулок Луганський 2а, м. Добропілля, Донецька область, 85001. Контактний телефон: 06277 (2-69-30); ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Найменування та місцезнаходження органу, уповноваженого встановлювати тарифи: Виконавчий комітет Добропільської міської ради, вул. Першотравнева, буд. 83 м. Добропілля, Донецька обл., 85000.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

 • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
 • Поштовий індекс: 85004
 • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
 • Тел. (06277) 2-78-60
 • Факс (06277) 2-78-71
 • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
 • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.