Про актуальні питання легалізації найманої праці - під час семінару в Мирноградському центрі зайнятості населення

Днями начальник Ясинуватсько-Авдіївської ДПІ Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області Олена Солонинка взяла участь у семінарі, який проводився за ініціативи Мирноградського міського центру зайнятості, у якому також взяли участь фахівці ГУ Держпраці у Донецькій області, посадові особи підприємств та організацій, фізичні особи – підприємці, а також громадяни, які мають на меті відкриття власної справи.

Захід був присвячений розгляду актуальних питань детенізації відносин у сфері зайнятості та відповідальності за порушення законодавства про працю та податкового законодавства.

Фахівець Покровсько-Добропільського управління зазначила, що легальна робота гарантує працівнику належний соціальний захист, тоді як працюючий без трудового договору працівник позбавлений трудових прав.

Серед переваг легального працевлаштування – гарантовані соціальні виплати у разі настання страхового випадку: соціальна захищеність у разі хвороби, допомога на випадок безробіття, оплачувана відпустка, гідне пенсійне забезпечення в майбутньому, а також це право на субсидію, право на використання податкової знижки у випадках, передбачених законом.

Розмір соціальних виплат напряму залежить від трудового стажу та сплачених страхових внесків, адже періоди роботи зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Статтею 46 Конституції України передбачено право громадян на соціальний захист, який забезпечується завдяки сумлінній та своєчасній сплаті єдиного внеску - основного джерела фінансування державних соціальних видатків, що гарантуються державою. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Олена Солонинка звернула увагу роботодавців, що своєчасна та в повному обсязі сплата єдиного внеску це, перш за все, виявлення поваги до трудового колективу підприємства, до кожного з найманих працівників, прояв реальної турботи про них, інвестування в їхнє майбутнє.

Крім цього, учасники семінару обговорили шляхи стимулювання роботодавців до створення робочих місць, у т.ч. для осіб з інвалідністю. Приділили увагу питанням, пов’язаним з можливістю участі представників малого та середнього бізнесу грантових програмах, направлених на підтримку підприємницької діяльності та створення нових робочих місць.

Доречним стало, також, надання Оленою Солонинкою відповідей на актуальні питання платників податків щодо порядку оформлення найманих працівників, подання звітності та надання адміністративних послуг  Центром обслуговування платників Мирноградської та Ясинуватсько-Авдіївської ДПІ.

Присутні платники податків отримали друковану продукцію на відповідну тематику.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.