Покровсько – Добропільське управління: на «гарячій» лінії - актуальні запитання щодо ліцензування на ринку пального

Спілкування з платниками за допомогою сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» займає одне з провідних місць серед оперативних методів отримання консультацій.

З 1 липня п.р. відбудуться деякі суттєві зміни в податковому законодавстві.

Зокрема, передбачається удосконалення контролю за обігом пального та етилового спирту, запроваджується окремий облік за переміщенням такого спирту в Системі електроноого адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Вводиться ліцензування діяльності з виробництва та обігу пального; удосконалюється система електронного адміністрування його реалізації. Впроваджується також облік місць фактичного знаходження пального в стаціонарних акцизних складах або пересувних  акцизних складах такого суб’єкта господарювання тощо.

Напередодні нововведень 27.06.2019 на найчастіші їз запитань, що виникають у платників щодо ліцензування на ринку пального надала відповіді завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області   Юлія Нетунаєва            

Наводимо найактуальніші з них:

Питання 1: Який перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального?

Відповідь: Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

 • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою;
 • акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію;
 • дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
 • документи, що підтверджують внесення річної плати за ліцензію.

Питання 2: Яка вартість ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального?

Відповідь: Річна вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним складає 2000 грн на кожну АЗС. Річна вартість ліцензії на право зберігання пального складає 780 грн на кожне місце зберігання пального.

Питання 3: Що таке місце зберігання пального та місце роздрібної торгівлі пальним?

Відповідь: Місце зберігання пального – це місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.  

Питання 4: Чи може суб’єкт господарювання отримати одну ліцензію на декілька місць зберігання пального?

Відповідь: Для зберігання пального суб’єкту господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію на кожне місце зберігання пального.

Питання 5: За якою адресою подаються заяви про отримання ліцензій?

Відповідь: В залежності від того, яка ліцензія потрібна, заяви направляються:

 • для виробництва пального – на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8);
 • для оптової торгівлі - на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8);
 • для роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального – на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем торгівлі та за місцем розташування місць зберігання.
logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

 • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
 • Поштовий індекс: 85004
 • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
 • Тел. (06277) 2-78-60
 • Факс (06277) 2-78-71
 • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
 • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.