Торгівля людьми: стосується кожного. Убережіть себе і близьких!

30 липня світове співтовариство відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Здавалося б, на початку ХХІ ст. вираз “торгівля людьми” взагалі не мав би існувати – ні як лінгвістична одиниця, ні як явище. Його місце мало би бути лише в історичних монографіях чи словниках застарілих виразів – страшно уявити, що в епоху інформаційного суспільства, на фоні останніх технологічних проривних проектів, загалом на сучасному етапі розвитку людства воно може досі існувати.

Втім, на противагу всім моральним/етичним/релігійним/світоглядним і т.п. чинникам торгівля людьми і рабство як її різновид не просто існують в поодиноких випадках, ні – вони трансформуються, видозмінюються, розвиваються далі, набуваючи все нових і нових форм і видів.

Рабство – мабуть, найганебніша і найстрашніша сторінка в історії людства загалом. Адже 10 років тому – 2009 року – ООН оприлюднила шокуючі дані: кількість людей, які фактично перебувають в рабському положенні, перевищує загалом кількість “живого товару”, що існувала коли-небудь в історії людства.

Потрапити в рабство набагато простіше, ніж здається. Найпоширеніший канал – шляхом вербування: через неформальні контакти, випадкові знайомства, “звабливі” розповіді начебто спільних знайомих, під час контактів в місцях громадського користування (базари, магазини), через оголошення у пресі, на вулицях, в інтернеті тощо. Спокуса одна – висока платня за роботу. І в роки економічних негараздів ця спокуса лише зростає, знаходячи собі все нових і нових жертв – чоловіків, жінок, дітей, людей з інвалідністю.

Один з найдієвіших і найефективніших чинників і методів протидії торгівлі людьми – інформаційно-освітні кампанії. І сьогодні, у Всесвітній день протидії торгівлі людьми, свій голос до боротьби з торгівлею людьми може долучити кожен з нас.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.