Податківці Донеччини нагадують: зібрав урожай – про податки пам’ятай

Головне управління ДФС у Донецькій області в рамках проведення операції «Урожай» звертає увагу сільськогосподарських товаровиробників, громадян, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки на неухильне виконання під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, питання оподаткування, оформлення використання найманої праці та оплати праці.

Слід зазначити, що громадяни, які одноосібно обробляють земельні частки (паї), так звані «одноосібники», є вагомими виробниками агропродукції: до прикладу, на 1 серпня 2018 року населенням України зібрано 6,73 млн тон зернових та бобових культур (у порівнянні по Донецькій області за 2018 рік – 0,4 млн тон). При цьому посівна площа по Україні залишилась на минулорічному рівні та сягала 4,3 млн га (по Донецькій області – 0,2 млн га). Водночас, для порівняння: аграрні підприємства України на 1 серпня 2018 року зібрали 18,5 млн тон  зернових  та  бобових  культур  з  площі  5,36  млн га (по Донецькій області за 2018 рік зібрали 0,95 млн тон з площі 0,4 млн га). 

Тож, тіньова оренда земель є однією із вагомих проблем сьогодення. Дані Держстату свідчать про те, що частка землі, яка знаходиться в «тіньовій» обробці досягла у 2017 році близько 30% всіх сільськогосподарських угідь.

Однак слід визначити, що на теперішній час законодавчо не врегульовано окремої ставки для оподаткування доходів громадян, які одноосібно обробляють земельні частки з метою отримання прибутку, та відсутня мінімальна база для оподаткування.

У зв’язку із зазначеним, нагадуємо, що згідно з п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню) доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, для ведення:

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Враховуючи зазначене, якщо фізичною особою отримано доходи в результаті обробітку земельних ділянок, які перевищують норми, встановлені п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, та з яких не утримано податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, така фізична особа зобов’язана подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податкові зобов’язання у визначений законодавством строк.

Тож, шановні мешканці Донеччини - сільськогосподарські товаровиробники, громадяни, які власними силами обробляють земельні ділянки, не нехтуйте нормами законодавства, задекларуйте свої доходи. Адже,

упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами сільськогосподарського напряму, виявлення не облікованих найманих працівників та легалізація заробітної плати у сільськогосподарському секторі – шлях до економічного процвітання українських сіл в майбутньому та росту добробуту громадян.

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.