ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ


Знаходиться за адресою: м.Добропілля, вул. Нова,14,

тел. (06277) 2-84-14,

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Директор Центру -  Мигуля Наталя Павлівна (тел. 2-84-14)

Головний бухгалтер - Курасова Ольга Михайлівна (тел. 2-84-14)

Розклад роботи центру
понеділок – четвер з 8:00 до  16:30
п’ятниця з 8:00 до  16:00
перерва з 12.00 до 12.30
Вихідні – субота, неділя

Інформація про Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Добропільський Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів Управління соціального захисту населення був відкритий 03.12.2007 року згідно із Рішенням Добропільської міської ради №5/15-53 від 28.03.2007 року.

Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів є закладом системи органів  соціального захисту населення.

Основними завданнями Центру є:

1.      Створення умов для всебічного розвитку, засвоєння вихованцями знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобутка дошкільної освіти, з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням рекомендації лікарів.

2.      Підготовку батьків дітей – інвалідів до продовження реабілітаційного процесу з дітьми – інвалідами поза межами Центру, соціально – педагогічний патронат таких сімей.

3.      Надання кваліфікованої допомоги дітям – інвалідам у здійсненні корекції психофізичного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації та залучення до участі в цій програмі батьків та (або) законного представника.

4.      Комплексна реабілітація та соціальна адаптація дітей – інвалідів.

5.      Надання реабілітаційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації дітей – інвалідів.

6.      Виконання індивідуального сімейного плану.

            До Центру зараховуються діти віком від 2 до 18 років з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, які отримали статус інваліда. Тривалість одного курсу реабілітації дітей – інвалідів складає від 6 до 12 місяців.  

             Центр оснащений сучасним обладнанням для занять з дітьми, а саме є сенсорна кімната, зал для занять лікувальною фізкультурою, кімната духовності, кабінет для масажу, комп’ютерний клас та кімната для музичних занять, солянакімната.  У дворі  є літній майданчик, на якому встановлені ігрові та спортивні комплекси для групових та індивідуальних занять з дітьми. Підвоз дітей здійснюється спеціальним транспортом.  

            Реабілітаційний процес здійснюється на основі наукового змісту, форм і методів психолога – педагогічного супроводу, абілітації та реабілітації, що забезпечують засвоєння дітьми – інвалідами необхідних практичних знань, умінь та соціальних навичок, корекцію вад психофізичного розвитку.

            З метою виявлення вад розвитку дитини та її потреб фахівцями Центру проводиться первинне обстеження дитини – інваліда, спілкування з батьками та  (або) законними представниками дитини – інваліда.

            На підставі індивідуальної програми реабілітації дитини – інваліда фахівці Центру розробляють індивідуальний план реабілітації, що включає комплекс реабілітаційних заходів та враховує діагноз дитини, її психофізичний розвиток, індивідуальні особливості та можливості, а також стан сім’ї в цілому, соціальні та економічні можливості, відносини між членами сім’ї дитини – інваліда.

             Дітям – інвалідам, які перебувають в Центрі надається комплекс корекційно – реабілітаційних послуг:

 

Психологічна реабілітація:

-          проведення психологічної діагностики особистості дитини – інваліда;

-          визначення та використання форм, методів, засобів, терміну та процедур психологічної корекції;

-          консультування;

-          навчання прийомам та методам саморегуляції, самовиховання, самонавчання;

-          формування позитивної мотивації щодо соціальних настанов на життя, професію, працю;

-          проведення індивідуальної психокорекційної роботи;

-          проведення психопрофілактичної та психокорекційної роботи з сімєю дитини – інваліда.

Педагогічна реабілітація:

-          проведення корекційно – розвиткової роботи: розвиток слухового сприймання, розвиток зорового сприймання, мовлення, корекція пізнавальної діяльності, формування навичок просторового орієнтування, соціально – побутове орієнтування, формування компенсаційних способів діяльності, практичне використання знань, умінь та навичок, розвиток комунікативної діяльності і творчості, фізичний розвиток, логопедичні заняття, артикуляційна гімнастика, різноманітний комплекс вправ на покращення мовлення.

Медична реабілітація:

-          масаж;

-          лікувальна фізкультура;

Процес реабілітації будується на використанні методик вітчизняних та зарубіжних фахівців.

            Для дітей відкрито кімнату інформатики, де на комп’ютерах вони в цікавій формі мають можливість закріпити знання, отримані у школі, пограти в ігри. Розвиток рухової активності, мовленнєвий розвиток, розвиток емоційно – вольової сфери продовжується на музичних заняттях. Проводиться робота з батьками дітей, що відвідують Центр.          

            Все це допомагає з особливими потребами відчувати себе потрібними не тільки батькам, а і суспільству… Вихованці Центру та їх батьки дуже вдячні всім людям, чиї серця та душі  не залишаються байдужими. 

 Директор Центра соціальної

 реабілітації дітей-інвалідів                                                                                Н.П.Мигуля

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВІДДІЛ

logo

ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

КОНТАКТИ

  • м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83
  • Поштовий індекс: 85004
  • E-mail: mrd@mrd.gov.ua
  • Тел. (06277) 2-78-60
  • Факс (06277) 2-78-71
  • Пн-Чт. 08.00-17.00, Пт. 08.00-16.00
  • Перерва: 12.00-13.00

СОЦМЕРЕЖІ


  Facebook

  Youtube

 

logo main 100

2016 © Добропільська міська рада. Всі права захищені. Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Добропільській міській раді та охороняються законом України "Про авторське право і суміжні права". При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.